Great Building List: Difference between revisions
Jump to navigation
FoEUpdater (talk | contribs) No edit summary |
FoEUpdater (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 23: | Line 23: | ||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 3x3 | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 3x3 | ||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_supplies-b288489ac.png [[Great_Building_Boosts#Supply production|Supply production]]<br />https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_happy-a704d35c1.png [[Great_Building_Boosts#Happiness|Happiness]] | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_supplies-b288489ac.png [[Great_Building_Boosts#Supply production|Supply production]]<br />https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_happy-a704d35c1.png [[Great_Building_Boosts#Happiness|Happiness]] | ||
|- style="background-color:##503d09;border-color:##d5b945;color:##ffe783;" | |- style="background-color:##503d09;border-color:##d5b945;color:##ffe783;" | ||
| style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foeen.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_BronzeAge_Landmark1-8c05e42c6.png}} | | style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foeen.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_BronzeAge_Landmark1-8c05e42c6.png}} | ||
Line 65: | Line 59: | ||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 4x6 | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 4x6 | ||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_coins-58c29bfdc.png [[Great_Building_Boosts#Coin production|Coin production]]<br />https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_military-cf9343dad.png [[Great_Building_Boosts#Military boost|Military boost]] | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_coins-58c29bfdc.png [[Great_Building_Boosts#Coin production|Coin production]]<br />https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_military-cf9343dad.png [[Great_Building_Boosts#Military boost|Military boost]] | ||
|- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foeen.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_EarlyMiddleAge_Landmark3-dbdd9c1ab.png}} | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | [[Galata Tower]] | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Early Middle Ages | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 3x3 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_goods-d0ec16dee.png [[Great_Building_Boosts#Good production|Good production]]<br />https://foeen.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_plunder_repel-1d5b41c6c.png [[Great_Building_Boosts#Plunder Repel|Plunder Repel]] | |||
|- style="background-color:##154040;border-color:##3bbaba;color:##9bf7f7;" | |- style="background-color:##154040;border-color:##3bbaba;color:##9bf7f7;" | ||
| style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foeen.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_HighMiddleAge_Landmark1-b4c099122.png}} | | style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foeen.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_HighMiddleAge_Landmark1-b4c099122.png}} |